Nissan poinformował, że do Europy dotarło pierwsze 400 szybkich ładowarek stałoprądowych, które zostaną zainstalowane w ważnych lokalizacjach na całym kontynencie.
Ładowarki stałoprądowe podające napięcie 400V umożliwiają w 30 minut naładowanie akumulatorów Nissanów Leaf oraz innych pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardem ChadeMO do 80% pojemności. W ładowarkach zastosowano opatentowane rozwiązania konstrukcyjne opracowane przez Nissana. Urządzenia mają certyfikaty CE i TUV ważne we wszystkich krajach europejskich.
Nowe, szybkie ładowarki zaprojektowane przez Nissana mają pozwolić posiadaczom kompatybilnych pojazdów elektrycznych na znacznie dalsze podróże i pokonywanie większych odległości. Urządzenia zostaną zainstalowane przy ważnych węzłach transportowych, takich jak miejsca obsługi podróżnych przy autostradach, a także w portach lotniczych i przy centrach handlowych. Nissan udostępnia te urządzenia bezpłatnie w celu – jak zapewnia – zainicjowania i przyspieszenia procesu budowy krajowych sieci ładowania, które zapewnią większą mobilność użytkownikom pojazdów elektrycznych.
W ramach projektu powstanie kilka zeroemisyjnych korytarzy, takich jak trasa z Paryża do Amsterdamu, która po ukończeniu instalacji urządzeń ułatwi właścicielom Nissanów Leaf podróżowanie między stolicą Francji a największym miastem Holandii. Pierwsze korytarze będą wyposażone w ładowarki instalowane przez partnerów Nissana, którzy podjęli się sprzedaży lub produkcji innowacyjnego systemu na warunkach licencyjnych. W ciągu najbliższych 2 lat partnerzy komercyjni zainstalują tysiące ładowarek, przyczyniając się do dalszej rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych.
Nowe ładowarki są o 50% mniejsze i o połowę tańsze (cena podstawowej wersji nie przekracza 10 000 euro) od modelu poprzedniej generacji, co sprawia, że ich instalacja jest prostsza i bardziej opłacalna dla komercyjnych operatorów. Projekt instalacji ładowarek jest częścią aktywnego podejścia Nissana do rynku pojazdów elektrycznych, w ramach którego firma stara się udostępniać zeroemisyjną motoryzację większej liczbie europejskich
źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling
Dodaj komentarz