Ponad 40% Polaków planuje kupić samochód z salonu
Motoryzacja, News

Ponad 40% Polaków planuje kupić samochód z salonu

Co ósmy Polak planuje kupić samochód z salonu, a co trzeci poszuka używanego auta. Taki plany najczęściej mają mężczyźni. Znaczenie ma też wiek. Młodsze osoby częściej deklarują chęć zmiany auta – wynika z raportu firmy Kongsberg Automotive Pruszków „Komfort jazdy II”.

Ponad 40 proc. Polaków planuje zakupić auto w 2017 roku. Prawie trzy razy więcej respondentów udzieliło odpowiedzi, że planuje zakup używanego samochodu (31 proc., zakup nowego auta – 12 proc.). Młodsze osoby częściej deklarują chęć zmiany auta. Taki zakup w 2017 roku planuje prawie 50 proc. młodych Polaków (18-34 lata), 40 proc. respondentów w wieku 35-44 oraz 37 proc. w wieku 45-55.

– Szukamy samochodów, które są lepiej wyposażone. To nie są już podstawowe wersje, bez wyposażenia dodatkowego. To wyposażenie dodatkowe staje się standardem jak np. klimatyzacja czy ogrzewane siedzenia – mówi newsrm.tv Michał Jaśkiewicz z Kongsberg Automotive Polska.

Wyniki raportu „Komfort jazdy II” wskazują również, że w salonach motoryzacyjnych Polacy będą najczęściej pytać o takie opcje wyposażenia jak klimatyzacja, kamera cofania oraz podgrzewanie foteli, rzadziej natomiast o system masażu czy wentylację fotela.

– Zbyt rzadko zadajemy pytanie o systemy podparcia lędźwi i podparcia bocznego, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy dbając o nasz kręgosłup. Zbyt rzadko zwracamy uwagę również na systemy masażu, które są już często dostępne w modelach klasy średniej, a bardzo istotnie redukują nasze zmęczenie za kierownicą – komentuje Michał Jaśkiewicz.

Wypowiedź: Michał Jaśkiewicz z Kongsberg Automotive Polska.
Źródło: Newsrm.tv

25 lutego 2017

ONE COMMENT ON THIS POST To “Ponad 40% Polaków planuje kupić samochód z salonu”

  1. ja się do nich zaliczam bo mam dosyć wiecznych napraw. W toyocie w chodzeniu są super wyprzedaże więc mam nadzieję że już niedługo będę mogła się cieszyć nowym autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
  • ja się do nich zaliczam bo mam dosyć wiecznych napraw. W toyocie w chodzeniu są super wyprzedaże więc mam nadzieję że już niedługo będę mogła się cieszyć nowym autem

  • FlICKR GALLERY
    O nas

    W budowie