„Władywostok bez barier”
News, Turystyka motocyklowa

„Władywostok bez barier”

W tym roku ekipa tworząca szeregi Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Motocyklistów ma bardzo ambitny plan na wyprawę motocyklową. Celem jest Władywostok na wschodnich krańcach przepastnej Azji.

 

Ambasadorem wyprawy, której patronują TVP Polonia, Radio Kraków, Radio TOK FM, Motoradio, Świat Motocykli i Motogen został Tadeusz Teddy Błażusiak – mistrz świata Enduro. Rozmowy i pertraktacje ze sponsorami są w toku, więc jeśli ktoś ma chęć i środki może stać się jednym z nich.

Władywostok bez barier

Poprzednie wyprawy chłopaków do Armenii i na Nordkapp śledziliśmy z zainteresowaniem i jesteśmy pewni, że podczas tegorocznego wyjazdu pokażą wszystkim na co ich stać. Po raz kolejny udowodnią, że możliwości osób niepełnosprawnych są ogromne a bariery i stereotypy to tylko wymówki.

 

Planowany termin wyjazdu to 15 lipca. W prawie półtoramiesięczną podróż przez Białoruś, Rosję, Ural, prosto do Władywostoku  wyruszy tym razem trzech globtroterów: Paweł Kiliański i Marek Juga – motocykliści bez lewej nogi  oraz Arek Tomasiak – fizjoterapeuta. Jeśli czas i warunki pozwolą chłopaki  postarają się upchnąć na trasie swojego przejazdu  Mongolię. Paweł, Maras i Arek mają prosty plan – będą jechać, przeżywać wspaniałe przygody i dobrze się bawić. Uwieńczeniem wyprawy będzie spacer w centrum Władywostoku w krótkich spodenkach z kaskiem przy protezie !!!

Władywostok bez barier

źródło: Turystyka motocyklowa – Radiator

25 maja 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie