Koniec Ery ropy?? Paliwa alternatywne.
Motoryzacja, News

Koniec Ery ropy?? Paliwa alternatywne.

Ceny paliwa już dawno temu przekroczyły berierę akceptowalną przez Polaków. Warto więc się zastanowić na alternatywą dla tego źródła energii. Czy jest to możliwe?

Pamiętacie scenę z filmu „Powrót do przyszłości” w której doktor Brown uzupełnia energię DeLoreana za pomocą odpadków znalezionych w koszu na śmieci? Czy ta filmowa fikcja może stać się rzeczywistością? Od lat naukowcy starają się zerwać „łańcuchy niewoli” koncernów naftowych.

Przedstawiamy najdziwniejsze paliwa alternatywne.

 Czy tornado może napędzać samochód? Kanadyjski inżynier Louis Michaud twierdzi że tak. Udało mu się bowiem „wyhodować” sztuczne tornado w kontrolowanym środowisku. Tak powstał silnik atmosferyczny Vortex.

Jeżeli jednak nie ufamy sile wiatru nasz silnik może pożywić się gazem drzewnym. Sama idea nie jest niczym nowym. Podczas II wojny światowej wiele samochodów było napędzanych w taki właśnie sposób. Czy jednak każdorazowe rozpalanie kotła to jest to o co nam chodzi w XXI wieku?

Więc może metan? Grupa zapaleńców stworzyła samochód zasilany odpadami z gospodarstwa domowego. Paradoksalnie do swojego projektu wybrali VW Beetla, czyli poczciwego Żuczka. Oznaczony mianem GENeco Bio-Bug samochodzik jest w stanie jeździć cały rok wykorzystując odpady spłukiwane do kanalizacji z 70 gospodarstw domowych.

Jeżeli jednak dalecy jesteście od dobroci jaką może obdarzyć nas metan proponujemy alternatywę. O tej roślinie od jakiegoś czasu jest bardzo głośno. Jedni politycy jej nienawidzą, inni są całkowitymi zwolennikami z namaszczeniem wypalającymi sobie komórki mózgowe, jeszcze inni nie do końca są przekonani czy konopia jest z marihuany – czy marihuana z konopii. My natomiast wiemy, że konopia idealnie nadaje się jako alternatywne paliwo. Mieszanka olejów konopnych z piętnastoprocentowym metanolem spowoduje, że nasz samochód ruszy do przodu.

Zostając przy roślinach przenieśmy się na chwilę do innego środowiska. Według naukowców z glonów również można wytworzyć biopaliwo, natomiast ze znanej wszystkim meduzy – a dokładnie z jej białka fluorescencyjnego naukowcy są w stanie stworzyć paliwo biologiczne.

Szwedzka firma natomiast znalazła sposób na przechwycenie ciepła emitowanego przez 250 tys. osób które w ciągu dnia przechodzą przez sztokholmski dworzec centralny. Wynalazcy chcą tą energią zasilić pobliskie budynki, istnieje również szansa aby wykorzystać ją do zasilania pojazdów mechanicznych.

To tylko kilka najciekawszych możliwości z jakimi spotkaliśmy się w ciągu ostatnich lat. Istnieją jeszcze inne projekty, które opisują jak wyprodukować energię zasilającą samochody ze śmieci lub soku z cebuli. Jak widać istnieje alternatywa i nie jesteśmy skazani na wszechobecną ropę naftową.

Autor: prej
źródło: moto.onet.pl
9 lipca 2013

ONE COMMENT ON THIS POST To “Koniec Ery ropy?? Paliwa alternatywne.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FlICKR GALLERY
O nas

W budowie