Kilka rad dla kierowców na Wszystkich Świętych
Motoryzacja, News

Kilka rad dla kierowców na Wszystkich Świętych

Kierowco, 1 listopada to czas refleksji i zadumy. Jeśli nie chcesz stresować się tego dnia problemami związanymi ze swoim autem i poruszaniem się po drodze, skorzystaj z porad eksperta.

Trasę, którą będziemy jechać, powinniśmy odpowiednio wcześnie zaplanować. Nawet jeśli jest to droga nam znana, mogą pojawić się na niej różne utrudnienia. Aby je przewidzieć i się na nie przygotować, warto zajrzeć do internetu czy prasy – mówi serwisowi infoWire.pl Bartłomiej Wiśniewski, Kierownik ds. Floty Samochodowej i Telekomunikacji z Provident Polska. Na 1 listopada dobrze jest wymienić w samochodzie opony na zimowe i płyn do spryskiwaczy, ponieważ warunki atmosferyczne tego dnia mogą być niekorzystne. Z domu wyjedźmy wcześniej – będziemy bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Koniecznie zapnijmy pasy. W razie wypadku mogą nam uratować życie.

Pod cmentarzem warto zaparkować tak, żeby nikogo nie zastawić ani nie zostać zastawionym. Najlepsze do pozostawienia auta będzie jedno z tych miejsc, które wyznaczyli organizatorzy ruchu. Pamiętajmy, że cmentarze 1 listopada są bardzo zatłoczone i mogą kręcić się na nich złodzieje. Dlatego dobrze schowajmy nasze kluczyki i dokumenty, aby ich nie stracić. Tym bardziej że jeśli tak się stanie, a złodziej odjedzie naszym samochodem, ubezpieczyciel może nam nie wypłacić odszkodowania – zaznacza ekspert.

Zastosowanie się do powyższych rad nie gwarantuje oczywiście, że w dniu Wszystkich Świętych nie spotkają nas żadne problemy związane z korzystaniem z auta, ale na pewno zmniejszy ryzyko ich wystąpienia.

Źródło: InfoWire.pl

30 października 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie