WIOSNĘ PRZYWITALI MANDATEM
Motoryzacja, News

WIOSNĘ PRZYWITALI MANDATEM

Miłośnik mocnych wrażeń i wyczynowej jazdy po lesie został ukarany mandatem przez strażników leśnych z Nadleśnictwa Śnieżka.

Motocyklista widząc samochód strażników Karkonoskiego Parku Narodowego rzucił się do ucieczki. Nie zauważył jednak, że za autem był zaparkowany służbowy quad strażników leśnych. Dlatego pewny, że nikt go nie dogoni zaczął odjeżdżać leśną drogą. Jednak strażnicy nie zrezygnowali i ruszyli w pościg za crossowcem. Motocyklista był bardzo zdezorientowany, gdy za plecami usłyszał odgłos zbliżającego się patrolu na quadzie oraz polecenie zatrzymania się. Po krótkim pościgu motocyklista skapitulował.

Po kontroli dokumentów i legalności pochodzenia sprzętu, sprawca wykroczenia został ukarany przez Straż Leśną mandatem w wysokości 500 zł.

– W pierwszym dniu wiosny, gdy pogoda zachęcała do pieszych i rowerowych eskapad po lesie, sezon postanowili również otworzyć „krosowcy” ? mówią strażnicy.

I dodają, że strażnicy leśni z nadleśnictwa w Kowarach oraz inne służby na tamtym terenie są gotowe do przeciwdziałania wybrykom crossowców oraz innym osobom, które niszczą lasy i w niezgodny z prawem sposób z nich korzystają.

MATEUSZ GRĘBOWICZ, NADLEŚNICTWO ŚNIEŻKA
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

27 marca 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie