EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2018
Motoryzacja, News

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2018

Minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapraszają samorządy do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu 2018 (ETZT), który odbędzie się w dniach 16-22 września. Kulminacyjnym punktem ETZT będzie Dzień bez Samochodu (22 września).

Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź”.

Od początku kwietnia przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury prowadzą regionalne spotkania informacyjne w każdym województwie i prezentują szczegóły związane z przygotowaniem kampanii. Spotkania skierowane są dla przedstawicieli samorządów w całej Polsce. Uczestnicy dowiadują się, jak zgłosić działania w ramach ETZT, poznają najlepsze praktyki oraz wymieniają się doświadczeniami. Spotkania są także okazją na podsumowanie działań z 2017 r. oraz na uzyskanie informacji o polskich i europejskich nagrodach dla samorządów organizujących ETZT w 2018 r.

Rejestrację na spotkania prowadzą koordynatorzy lokalni w urzędach marszałkowskich. Kalendarz spotkań w Urzędach Marszałkowskich w 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Infrastruktury(link otwiera się w nowym oknie).

O Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

ETZT promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Przedstawicieli władz lokalnych zapraszamy do zapoznania się ze wspólnym listem ministra Henryka Kowalczyka i ministra Andrzeja Adamczyka.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

11 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie