Turystyka – Tuk-Tuk-iem
Motoryzacja, News

Turystyka – Tuk-Tuk-iem

Tuk-Tuk to elektryczny trójkołowy motocykl stworzony specjalnie z myślą o turystach. Dzięki niemu będzie można komfortowo zwiedzać duże miasta.

Autorem projektu pojazdu dla turystów jest francuski designer Audric Galzy. Tuk-Tuk to ekologiczny, niewielki i szybki trójkołowiec, który dobrze radzi sobie w miejskiej dżungli.

Dzięki swoim rozmiarom nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania i włączeniem się do ruchu. Jeśli nie dopisała nam pogoda, również nie jest to przeszkodą dla elektrycznego pojazdu. Zadaszenie sprawia, że możemy pokonywać trasy turystyczne także podczas deszczu.

O tym, że jest to pojazd miejski przeznaczony do pokonywania niedużych odległości, świadczy również konieczność jego ładowania. Będzie się to odbywać poprzez specjalne punkty rozmieszczone w różnych częściach miasta.

Tuk-Tuk jest zasilany poprzez elektryczny silnik o mocy 15 kW, który napędza przednie koło. Pojazd ma możliwość rozwinięcia maksymalnej prędkości 74 km/h oraz przejechania 100 km na jednym ładowaniu.

Trójkołowiec może ułatwić zwiedzanie miasta oraz dostęp do miejsc, do których dojazd samochodem jest uciążliwy lub niemożliwy.

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

17 grudnia 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie