Domowe ładowanie samochodów w Norwegii
Motoryzacja, News

Domowe ładowanie samochodów w Norwegii

Za pomocą domowego systemu ładowania akumulatorów właściciele Nissanów Leaf w Norwegii mogą sprawnie i bezpiecznie ładować swoje pojazdy. System został skonstruowany we współpracy z Proxll AS, Operatorem Elektrycznej Mobilności (EMO) certyfikowanym przez Nissana, na kilka tygodni przed rozpoczęciem dostaw Leaf?a do Norwegii.

Specjalny moduł ładowania, spełniający wymagania wszystkich obowiązujących przepisów i certyfikowany przez Nissana, umożliwia naładowanie akumulatorów pojazdu prądem o natężeniu 16 A w niespełna 8 godzin. Moduł ładowania będzie dostępny u dealerów pojazdów elektrycznych Nissan w cenie 16 499 NOK (ok. 8 700 zł), obejmującej instalację i VAT. Urządzenie można także nabyć w elastycznym systemie ratalnym od 499 NOK (ok. 940 zł) miesięcznie bez kosztów instalacji.

Do każdego zakupionego Nissana Leaf dołączany jest pakiet powitalny od Norweskiego Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Elektrycznych ?Elbil?. W skład pakietu wchodzi dostęp do ponad 2 000 publicznych stanowisk ładowania w kraju oraz tzw. zielony certyfikat gwarantujący eksploatację pojazdu elektrycznego bez emisji CO2 przez 10 000 km.

– To rozwiązanie w zakresie elektrycznej mobilności jest ważnym elementem procesu wprowadzania modelu Nissan Leaf na norweski rynek. Dzięki kompleksowej ofercie opracowanej z Proxll AS właściciele elektrycznego modelu Leaf mogą cieszyć się taką samą swobodą jak właściciele konwencjonalnych samochodów. W Norwegii właściciele pojazdów elektrycznych mają szereg przywilejów, w tym prawo bezpłatnego parkowania, mówi Guillaume Cartier, dyrektor zarządzający Nissan Nordic Europe Oy.

Wybrani dealerzy pojazdów elektrycznych Nissan będą przyjmować zamówienia na model Leaf od września. Auto będzie oferowane w cenie 255 000 NOK (ok. 135 000 zł), obejmującej akumulator i gwarancję na 5 lat lub 100 000 km. Leaf jest zwolniony z jednorazowego podatku od pojazdów i VAT.

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

18 grudnia 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie