91 autobusów hybrydowych
Motoryzacja, News

91 autobusów hybrydowych

Volvo Buses otrzymało nowe duże zamówienie na autobusy hybrydowe dla Norwegii. 91 autobusów Volvo, w tym 32 hybrydy, które wyjadą na ulice Tromsö w północnej Norwegii, zakupiła firma Nobina.

Nobina wygrała kontrakt na zapewnienie transportu autobusowego w Tromsö począwszy od 1 lutego 2012 i zdecydowała, że to Volvo Buses będzie dostawcą 91 nowych autobusów wymaganych na potrzeby realizacji kontraktu.

Dla Nobiny najważniejszym kryterium wyboru jest możliwie najniższy koszt cyklu życia autobusu? ? mówi Svenn-?ge Lökken, dyrektor Volvo Buses Norway ? ?To czynnik, któremu Volvo poświęca dużo uwagi i cieszę się, że spełniliśmy wymogi Nobiny?.

Volvo otrzymało największe jak do tej pory zamówienie na autobusy hybrydowe w Europie, a firma Nobina doceniła fakt, iż autobusy Volvo z łatwością spełniają wymóg niskiego kosztu cyklu życia autobusu.

?W czasach, gdy środowisko wymaga od nas, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii, autobusy hybrydowe są jednym z rozwiązań? ? zauważa Svenn-?ge Lökken. ? ?Odzyskując energię hamowania, będziemy mogli zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 35%, co przyczyni się do zmniejszenia wpływu na środowisko i obniżenia kosztu cyklu życia autobusu?.

Dotychczas Volvo Buses otrzymało zamówienia na ponad 300 autobusów hybrydowych, a pierwsze z nich są na trasach już od ponad półtora roku. Autobusy hybrydowe Volvo są już także w użyciu w kilku norweskich miastach.

?10 autobusów hybrydowych Volvo jeździ w Trondheim już od ponad roku? ? mówi Svenn-?ge Lökken. ? ?Okazuje się, że są równie niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, a zużycie paliwa jest tak niskie jak obiecywaliśmy i fakt ten z pewnością przyczynił się do tego, że Nobina zdecydowała się zainwestować w autobusy hybrydowe w Tromsö?.

Zamówienie firmy Nobina zawiera: 32 autobusy Volvo 7700 Hybrid, 38 średniopodłogowych autobusów Volvo 8700 z 7-litrowym silnikiem i 21 nowych niskowejściowych Volvo 8900, 6×2, z 9-litrowym silnikiem. Kontrakt obejmuje również obsługę serwisową i naprawy autobusów przez Volvo za pośrednictwem dilera w Tromsö, Nordic Last og Buss.

?Dodatkowym czynnikiem otrzymania tego zamówienia było prawdopodobnie również to, że doskonale przebiega współpraca Volvo z Nobiną już w kilku miastach w Norwegii? ? przyznaje Svenn-?ge Lökken. ? ?Nobina wie, że nasze produkty są niezawodne, a usługi posprzedażowe świetne?.

Autobusy będą produkowane w zakładach Volvo we Wrocławiu i w Säffle w Szwecji, i zostaną dostarczone pod koniec roku.

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

Incoming search terms:

  • spawanie autobusu
22 grudnia 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie