Kanadyjski, ekologiczny – Lito Green Motion Sora
Motoryzacja, News

Kanadyjski, ekologiczny – Lito Green Motion Sora

Kanadyjska firma Lito Green Motion stworzyła ekologiczny motocykl elektryczny, który ma pojawić się w sprzedaży już w październiku tego roku.

Maszyna została wyposażona w skrzynię biegów CVT, a jej zasięg na jednym ładowaniu litowo-jonowych akumulatorów wynosi, według zapewnień producenta, 185 mil czyli ponad 290 km. Trójfazowy asynchroniczny silnik elektryczny generuje moc, dzięki której ważący 240 kg motocykl może się rozpędzić nawet do 190 km/h. Kierowca może elektronicznie dopasować wysokość siedzenie w zależności od potrzeb. Sora otrzymała także ekran dotykowy z wgranym GPS-em i możliwością wysyłania maili.

lito green motion sora ekologia motocykl 300x172 Lito Green Motion Sora ? ekologiczny motocykl z Kanady

Dzięki patentowi Lito Green Motion ? systemowi Safe Range System? ? maszyna sama dobiera ilość energii potrzebną by dotrzeć na miejsce przeznaczenia, które motocyklista wgrywa do pokładowego komputera. Motocykl ma mieć swoją premierę 12 czerwca podczas wyścigów F1 w Montrealu, a seryjna Sora trafi na rynek już w październiku tego roku.

lito green motion sora motocykl elektryczny 300x172 Lito Green Motion Sora ? ekologiczny motocykl z Kanady

Twórcy elektryka określają go jako połączenie najlepszych cech bobbera, cafe racera i street fightera. Czy jednak są to wyłącznie najlepsze cechy okaże się dopiero, gdy pierwszy, gotowy jednoślad zjedzie z taśmy produkcyjnej.

lito green motion sora ochrona srodowiska motoryzacja 300x172 Lito Green Motion Sora ? ekologiczny motocykl z Kanady

Cena Sory wynieść ma ponad 44 tysiące dolarów.

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

11 stycznia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie