Koniec silników spalinowych??
Motoryzacja, News

Koniec silników spalinowych??

Od ładnych paru lat świat śmieje się, z marchewek uznawanych w UE za owoc oraz ze ślimaków – pospolitych europejskich ryb słodkowodnych. Cóż brukselscy eurokraci zaserwowali nam tym razem? Kierowcy bójcie się – do 2050 roku z ulic europejskich miast zniknąć mają pojazdy napędzane silnikami spalinowymi!

Ten radykalny plan powstał w umysłach członków Komisji Europejskiej i jest częścią szerzej zakrojonej akcji p.t.: „Jednolity Europejski Obszar Transportu”. W jej ramach do roku 2050 poza eliminacją ?tradycyjnych? samochodów z przestrzeni miejskiej, zakłada się zmniejszenie emisji CO2 w lotnictwie oraz rozwój połączeń kolejowych i wodnych jako naturalnych substytutów samochodu.

transport ekologia zmiana klimatu 300x200 UE zarządza koniec samochodów jakie dziś znamy

Choć wszystko to brzmi szalenie to na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że biorąc pod uwagę tempo wzrostu cen ropy na światowych rynkach pewnie i tak większości z nas w roku 2050 nie byłoby na nią stać. Tak więc, czy unijne prawo dobije jedynie konające silniki ?konwencjonalne?? Jedno jest pewne ? wojna UE z CO2 zaczyna się zaostrzać.

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

14 stycznia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie