„Elektryczność” zamiast benzyny?
Motoryzacja, News

„Elektryczność” zamiast benzyny?

Już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ładować nasz samochód elektryczny na samoobsługowych, autonomicznych stacjach, wytwarzających potrzebną energię z paneli słonecznych.

Wizja ta już doczekała się realizacji. W Berlinie-Adlershof firma Younicos wybudowała największą jak do tej pory, w pełni funkcjonalną, niezależną, skomputeryzowaną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jednocześnie na stacji można ładować do ośmiu pojazdów, a energia potrzebna do tego zadania pochodzi wprost ze Słońca!

Czemu stacja jest taka wyjątkowa? Za sprawą połączenia trzech nowatorskich technologii opracowanych przez specjalistyczne firmy. W skład urządzenia wchodzi system śledzenia Słońca, akumulatory i inteligentny, komputerowy system ładowania i przyjmowania opłat za ładowanie.

1. System śledzenia Słońca: Dwuosiowy 12-modułowy generator z panelami fotowoltaicznymi, podąża za Słońcem generując o 40% więcej energii niż stosowane powszechnie jednoosiowe systemy ? od firmy Solon.

2. Akumulatory: Cellstrom dostarczył zestaw wanadowych akumulatorów przepływowych potrafiący zmagazynować do 100kWh energii, zapewniając w dowolnej chwili 10kW mocy ładowania.

3. Komputerowy system ładowania: Nowatorski system z oprogramowaniem monitorującym od pomysłodawcy projektu firmy Younicos ma zapewnić optymalne parametry ładowania pojazdów. Do komunikacji zewnętrznej i serwisowej użyty zostanie modem GSM. Stacja wyposażona zostanie oczywiście w system płatności za ?tankowanie?.

stacja ladowania panele sloneczne ekologia 300x200 Dystrybutor elektryczności zamiast benzyny?

W wyniku połączenia trzech modułów powstała autonomiczna stacja ładowania, która zaopatrzy elektryczne samochody i skutery w czystą energię pochodzącą ze źródła odnawialnego.

Bartek

źródło: Ekogroup – Ekologia i Recykling

29 stycznia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie