III Nasze Wyprawy Motocyklowe
News, Turystyka motocyklowa

III Nasze Wyprawy Motocyklowe

Przed nami III edycja zimowych spotkań podróżników motocyklowych. Usłyszycie ciekawe  opowieści o krainach rozciągających się od koła podbiegunowego do Zwrotnika Raka, przygodach z dreszczykiem i niesamowitych emocjach związanych z eksplorowaniem nieznanych miejsc. Dowiecie się także jak jeździć na motocyklu z jedną nogą i usłyszycie o wadach i zaletach jazdy w pojedynkę. Będziecie mogli porozmawiać z podróżnikami osobiście i usłyszeć odpowiedzi na wszelkie związane z podróżami motocyklem pytania.

 

Czekamy na Ciebie 23 lutego 2013 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Zaczynamy o godzinie 16.00. Planowany czas zakończenia części oficjalnej godz. 20.00.

Wstęp wolny.

W programie następujące prezentacje:
1. Niepełnosprawni motocykliści zdobywają Nordkapp.
2. Bałkańskie Via Marmara.
3. Siedem mórz ?
4. Sah-ar czyli „morze niczego”.

Po każdej prezentacji pytania do podrózników i krótka przerwa. Imprezie będzie towarzyszyć wystawa motocykli.

Po zakończeniu prezentacji ok. godz. 20.00 część zamknięta imprezy dla uczestników pokazu i motocyklistów w restauracji Feniks (menu) – konsumpcja na koszt własny.

Trochę o prezentacjach i podróżnikach:

 

1.   Niepełnosprawni motocykliści zdobywają Nordkapp
Maciej Banaszek, Paweł Kiljański, Arkadiusz Tomasiak
Maciej bez prawej nogi, Paweł bez lewej i goniący ich sprawny fizjoterapeuta Arek zaprezentują zdjęcia z trasy oraz film z dalekiej północy. Opowiedzą o spotkaniach z niepełnosprawnymi motocyklistami w Skandynawii. Pokażą, że żadna droga nie jest straszna –  co udowodnili zresztą już rok wcześniej jadąc na chińskich motocyklach Zipp Nitro 250 do Armenii. Tym razem podróżowali asfaltowymi drogami, pokonali  krętą drogę Trolli oraz przekroczyli koło podbiegunowe. Więcej dowiecie się na miejscu.

Maciej Banaszek – brał udział w zeszłorocznej wyprawie do Gruzji i Armenii, świetny motocyklista. Mimo braku prawej nogi udowadnia, że jego doświadczenie oraz zacięcie do jazdy są na wysokim poziomie. Maciej jest wspaniałym przykładem siły woli i ogromnej determinacji nie tylko dla osób niepełnosprawnych!
Paweł Kiliański – całkowicie nowa osoba w zespole, odważny  motocyklista. Paweł stracił lewą nogę w wypadku na motocyklu. Udowadnia, że bycie niepełnosprawnym nie ma nic wspólnego z biernym stylem życia. Jeśli tylko się czegoś pragnie, to wszystko jest możliwe. Ma przerobiony motocykl do swoich potrzeb !
Arkadiusz Tomasiak – fizjoterapeuta i pracownik Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Jego największe marzenie cały czas jest w trakcie realizacji. Inicjator akcji. Chce aktywizować swoich pacjentów i zmieniać postrzeganie niepełnosprawnych. Udowadnia, że niepełnosprawni mogą  dokonywać niesamowitych rzeczy, na równi z innymi.

 

2.   Bałkańskie Via Marmara
Paweł Hołys

Doświadczony motocyklista podróżujący tym razem w pojedynkę na wysłużonym ale niezawodnym motocyklu BMW K 100. Przejechał 16 państw w dwa tygodnie robiąc to co kocha najbardziej czyli podróżował motocyklem. Opowie o trasie przez Bałkany oraz drogach wokół Morza Marmara w Turcji i wizycie w Kosowie. Przejechał europejską i azjatycką część muzułmańskiego kraju nad Bosforem. Wracając do Polski nie mógł pominąć swojej ulubionej Mołdawii. Czy wino w tym kraju ma tak dużą moc przyciągania ? O mołdawskie wino i wiele innych ciekawych rzeczy będziecie mogli osobiście zapytać Pawła…

 

3.   Siedem mórz ?
Tamara i Paweł Głaz

Kobieta i facet na jednym motocyklu opowiedzą o przygodach podczas podróży przez republiki nadbałtyckie, Rosję, Gruzję, Armenię, Kurdystan i Turcję. W tej długiej  pokonywali asfalty, błota, szutry, walczyli z komarami nad M. Białym, stawiali czoła rosyjskiej i tureckiej drogówce! Sednem wyprawy była chęć zobaczenia jednego z ważniejszych drewnianych zabytków Rosji – klasztoru Kiży na wyspie Jeziora Onega. Z chłodnej północnej Rosji  trafili do kraju potomków Czyngis Chana, podróżowali po gorącej i skalistej Armenii oraz przejechali przez pełną antycznych zabytków Turcję. Z powodu awarii motocykla po raz kolejny musieli podjąć decyzję – wracać na lawecie czy naprawiać za wszelką cenę?! W palnie podróży mieli kąpiel w siedmiu morzach … Czy im się udało, dowiecie się na miejscu.

 

4.   Sah-ar czyli „morze niczego”
Zaraza, Pomian, Jankes, Witek, Nieszczęście, …

Ostatnia prezentacja będzie o wyprawie na najwyżej położony na świecie kontynent. Na daną chwilę ekipa podróżników jest w trakcie podróży po nękanej zamieszkami Algierii. Dziesięć odważnych osób z czego 6 na motocyklach a 4 w dwóch samochodach – wśród nich Fiat 126p. Z Tunezji ruszają na piaski pustyni w Algierii kierując się na południe na niebezpieczne obszary kontrolowane przez rebeliantów i wojsko. Są to tereny szczególnie niebezpieczne ze względu na obecność Tuaregów. Czy chłopakom uda się wrócić cało i zdrowo przekonamy się na miejscu. Istnieje prawdopodobieństwo, że podróżując przez „morze niczego” staną się zakładnikami, więc bądźcie przygotowani na składkę na okup.

 

Zapraszamy

źródło: Turystyka motocyklowa

29 stycznia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie