Nadwozie filipińskiego samochodu z palmy
Motoryzacja, News

Nadwozie filipińskiego samochodu z palmy

Filipiny przyłączyły się do walki ze zmianami klimatu, prezentując prototyp samochodu przeznaczonego dla transportu publicznego: karoseria została wykonana z materiałów odnawialnych ? bambusa i przetworzonych liści palmowych, a pojazd napędzany jest paliwem produkowanym z kokosów.

Jak podał dziennik ?The Philippine Inquirer?, wehikuł został zaprezentowany w Manili w trzech wersjach przeznaczonych do przewożenia od sześciu do dwudziestu osób. Z metalu wykonano jedynie silnik, podwozie i koła samochodu, podczas gdy resztę z surowców odnawialnych. Wehikuł, który może przewozić do 20 osób, został wyposażony w dwucylindrowy silnik, który spala 3,8 litra benzyny na 8 godzin pracy.

Autorem projektów trzech pojazdów wykonanych przez profesjonalne warsztaty i zaprezentowanych z powodzeniem w filipińskim Departamencie Transportu Lądowego jest Rustico Balderian, burmistrz miasteczka Tabontabon na wyspie Leyte, leżącej 630 km na południowy wschód od Manili. Do zajęcia się projektowaniem tanich, ekologicznych samochodów ? jak wyjaśnił Balderian – zainspirował go brak środków w jego miasteczku na uruchomienie transportu publicznego. Według obliczeń burmistrza Balderiana, produkcja samochodu jego konstrukcji będzie kosztowała 4100 dolarów.

palmowy samochod samochod ekologiczny ochrona srodowiska 300x237 Palmowy samochód z Filipin

31 stycznia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENT COMMENTS
FlICKR GALLERY
O nas

W budowie